top of page
Filament-Pic.jpg

                                      MATERYALLER 

                                 IEMAI 3D Baskı Filamentleri

IEMAI 3D Filamentleri,  IEMAI 3D yazıcılar kullanılarak bağımsız olarak geliştirilmiştir. Filamentlerimizi kullanmak size mükemmel bir baskı deneyimi verecektir. Baskı öncesi ve sonrası işlemler için desteğimiz  ile detaylı ve düzgün yüzey pürüzlülüğüne sahip, yüksek performanslı baskılar gerçekleştireceksiniz.

5.png

                                  Yüksek Performanslı Materyaller

IEMAI 3D Yüksek Performans 3D Baskı Materyalleri, endüstriyel parçaları, yüksek performans ile ultra hafif ağırlık koşullarında baskı alma imkanı verir.

Bu materyaller mükemmel mekanik, termal, elektrik dayanım özelliklerine sahiptir ve ortalama polimerlere göre mükemmel bio uyumluluğa sahiptir. IEMAI 3D Yüksek Performans materyallerinden PEEK madikal alanda ve protez yapımında  sıklıkla kullanılmaktadır.

PEEK.jpg

PEEK

PEEK dünyanın en yüksek performanslı fonsksiyonel materyali olarak bilinir. Mükemmel biouyumluluk, kimyasal dayanım, mekanik ve termal dayanım özelliklerine sahiptir. PEEK yarı kristal termoplastik yapısı ile yüksek sıcaklıklarda bile mükemmel mekanik ve kimyasal dayanımlar verir. Mükkemmel bio uyumlulu ve kemik sağlamlığı ile ve  implantlarda  kullanım için idealdir.

Genellikle havacılık-uzay, otomotiv, kimya ve medikal endüstrilerde kullanılır.

PEKK.jpg

PEKK

PEKK, PAEK ailesinden gelen yarı kristal yapıda bir termoplastik materyaledir ve genellikle aşırı zor ortamlarda kullanılır. Yüksek sıcaklık altında bile sağladığı mükemmel mekanik ve kimyasal dayanım özellikleri ile PEEK ile benzer performans sağlar. Ancak daha düşük derece ve kristalleşme özelliği ile daha kolay baskılar alınmasını sağlar. 

Genellikle havacılık-uzay, otomotivve kimya endüstrilerinde kullanılır.

CF-PEEK002_edited.jpg

CF-PEEK

CF-PEEK siyah renkli kompozit bir polimerdir. Mükemmel bio uyumluluk, kimyasal, mekanik ve sıcaklık dayanımları sunar. % 30 Carbon fiber içeriği ile hala PEEK'in tüm avantajlarını korur. PEEK ile karşılaştırıldığında daha iyi katman yapışması ve daha iyi sıcaklık dayanımı sağlarken PEEK'den daha hafiftir.

Daha çok havacılık-uzay, otomotiv ve elektrik endüstrilerinde kullanılır.

PEI9085-3.jpg

PEI-9085

PEI 9085 mükemmel ısı dayanımı, sıradışı boyutsal stabilitesi, iyi derece kimyasal dayanımı ve doğal yapısındaki yanmazlık özellikleri  ile yüksek performanslı bir materyaldir. PEI 9085 natural renktedir ve medikal, elektrik elektronik, otomotive ve havacılık-uzay endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır.

PEI-1010.jpg

PEI 1010

PEI 1010 mükemmel sıcaklık dayanımı, sıradışı boyutsal stabilitesi, iyi derecede kimsayal dayanımı ve yanmazlık özelliklerine sahip amorf bir polimerdir. 217C'ye ulabilen Cam Geçiş Sıcaklığı ile mükemmel özelliklerde baskılar üretir.

PEI 1010 yarı saydam renktedir ve medikal, elektrik-elektronik, otomotiv ve havacılık-uzay endüstrilerinde kullanılır. 

PPSU.jpg

PPSU

PPSU yüksek sıcaklık dayanımı sunan bir sülfon polimer türüdür. Plastik pazarında uzun süre en mükemmel kompozit olduğu varsayıldı. PPSU 180˚C gibi yüksek sıcaklık dayanımı sağlarken, mükemmel hidroliz dayanımı, yaygın asistlere karşı dayanım özellikleri ile geniş sıcaklık aralıklarında kullanılır.

PPSU aynı zamanda yüksek  deformasyon sıcaklığına sahiptir. Tekrarlanan buhar sterizasyon dayanımı, iyi seviye elektriksel özellikleri, çevresel stres kırılmalarına karşı dayanım özellikleri ile ön plana çıkar. Sıcaklık ve kimyasal dayanımları yüksek olduğu için, Havacılık-uzay, otomotiv ve kimya endüstrilerinde kullanılır.

PA.jpg

PA

PA filament Naylon 6 ve Naylon 6/6 kopolimerleri esaslıdır. Düşük yoğunluklu, yarı kristal termoplastiktir.  Mükemmel sağlamlık, tokluk ve 180˚C'ye kadar sıcaklık dayanımı sağlar. Hem yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı, hem  kimyasal dayanımı ve sağlamlığı ile en çok  kullnılan filamentlerden birisidir.

GF-PA-2.jpg

GF-PA

GF-PA cam fiber ile güçlendirilmiş PA6 fielementtir. PA'nin tüm özelliklerinin yanı saıra, katman yapışması özelliğinden taviz vermeksizin mükemmel ısı daynımı ve mekanik dayanım sağlar. sağlar. 

PC.jpg

PC

PC( Polikarbonat) karbon grupları molekül zincirlerinden oluştur. PC mükemmel sıcaklık dayanımı ve mekanik dayanım özelliklerine sahiptir. Bir çok mühendislik uygulaması ihtiyacı olan protatip, parça üretme için gerekli mükemmel detaylı baskılar ve yüksek yüzey kalitesi sunar. 

Aynı zamanda aşınma mukavemeti, iyi kendiliğinden yağlanma, yüksek tokluk, iyi erime akışkanlığı, hassas baskı, düzgün yüzey görünümü ve doğal parlaklık özelliklerine de sahiptir. Bir çok PC filament yüksek büzüşme özelliğindeyken, IEMAI PC filamentler düşük büzüşme ve kolay baskı özelliğindedir.

CF-PC.jpg

CF-PC

CF-PC karbon fiber ile güçlendirilmiş, çok yüksek dayanım / ağırlık oranı veren bir filamenttir. 

Sıcaklık dayanımı en yüksek olan filamentdir ve aynı zamanda mükemmel mekanik dayanım özelliklerine sahiptir. Geniş çaplı mühandislik uygulamaları için idealdir. 

ASA.jpg

ASA

ASA ABS'nin alternatifidir ve hava koşullarına karşı dayanımı daha iyidir. UV ışıkların karşı dayanımı ve mükemmel mekanik dayanım özellikleri ile gerçek hayattaki uygulamalar için idealdir. ABS'den daha düşük cam geçiş sıcaklığına sahiptir. 

Genellikle dış ortam uygulamaları ile araçların dış parçaları için kullanılır. 

PLA.jpg

PLA

PLA çevresel zarar etkisi en düşük ve mısır nişastasından üretilen bir filamenttir. Çevre dostudur, toprakta çözünür,yenilenebilir materyaldir. Genelde estetik ve dekorasyon amaçlı kullanılır. Uygun fiyatlıdır ve kolay baskı almak için idealdir. 

CF-PLA.jpg

CF-PLA

CF-PLA karbon fiber ile güçlendirilmiş PLA filement kompositidir. PLA ile karşılatırıldığında daha yüksek dayanım, yüksek yüzey kalitesi, ölçüsel hassasiyet avantajları vardır ve daha hafiftir.

ABS.jpg

ABS

ABS yüksek dayanım, yüksek rigitlik ve kalya baskı alınabilme özelliklerine sahip termoplastiktir.  Güçlü fiziksel karekteristiği, sıcaklık dayanımı ve kimyasal dayanımı ile aparatların dış katmanlarında genel olarak kullanılır. Açık hava şartlarından etkilenir ve mekanik dayanımı zayıflar.

ABS mekanik, otomotiv, elektronik, teksitil ve yapı sektörlerinde ve çok yönlü termoplastik mühendisliklerinde yaygın olarak kullanılır. 

CF-ABS.jpg

 CF-ABS

CF-ABS karbon fiber ile güçlendirilmiş ABS kompozit filamentidir. ABS ile karşılatırıldığında daha rigit, mükemmel yüzey kalitesi, ölçüsel hassasiyet avantajları vardır ve daha hafifitir. 

PP.jpg

PP

Polipropülen filament sağlam, yüksek toklukta ve sıradışı  aşınma dayanımına sahiptir. İyi derecede kimsasal, sıcaklık ve elektriksel dayanıma sahiptir. Elektrik koponnenlerinin üretiminde ve ptotatiplemede dünyada yaygın olarak kullanılır.

Genellikle fonksiyonel protatipleme, kılavuz üretimi, manşon ve koruyucu kılıf üretiminde kullanılır.

TPU.jpg

TPU

TPU yumuşak bir malzemedir ve kauçuk ile plastiğin özelliklerini birlikte barındırırır. Yarı esnek yapısı ve yüksek kimyasal dayanımı  ile sağlam katman kaynaşması sağlar. Aynı zamanda endüstriyel ve kimysallara karşı güçlü aşınma dayanımına sahiptir. 

Genellikle fonksiyonel protatipleme, kılavuz üretimi, manşon ve koruyucu kılıf üretiminde kullanılır.

PETG.jpg

PETG

PETG kullanımı kolay sağlam ve tok bir malzemedir. Gıda paketlemesi için uygun bir malzemedir. Reaksiyona girmeyen yapısı ile medikal alanda, ortopedi ve protezlerde yaygın kullanılır. 

Su geçirmez özelliği ile dış ortamlarda kullanılmak için mükemmel bir tercihtir. Mükemmel seviyede kimyasal dayanıma sahiptir dolayısı ile asidik ve alkali ortamlarda kullanılabilir. PETG aynı zamanda iyi darbe dayanımına sahiptir ve PPMA ve PC alternatifi olarak düşünülebilir.

HIPS-.jpg

HIPS

HIPS sağlam ve tok bir materyaldir. Karterisitiği gereği yüksek sıcaklıklı baskılarda sağlam destek malzemesi olarak kullanılır. Ancak çıkartılması zordur. 

ABS ile baskılarda destek malzemesi olarak oldukça uyumludur.

bottom of page